روت موبایل چیست وچه مزایایی دارد؟

امروزه با گسترش موبایل ها و لپلیکیشن ها اصطلاحات جدیدی به گوش آدم میخورد. شما هم احتمالا چند سالی است که خیلی کلمه ی روت را شنیده اید ولی زیاد به سراغ آن نرفته اید و یا اصلا معنی آن را نفهمیده اید . روت رو اگر بخواهیم مختصر تعریف کنیم باید بگیم که روت رابطه ای اساسی با امنیت موبایل دارد . بهتره بریم یه توضیحی کامل در مورد روت بگیم .

روت چیست ؟

در موبایل فایل ها و تنظیماتی است که شما نمیتوانید به آن ها دسترسی داشته باشید مثلا تنظیماتی در مورد آیکون های موبایل ،رنگ داخلی موبایل ،کنترل سی پی یو و… تنظیماتی نظیر این ها .ولی اگر شما موبایلتان را روت کنید میتوانید به راحتی به این ها دسترسی پیدا کنید . روت به جز گزینه های بالایی کاربر های دیگری مثل امکان کنترل over clock , bloatware را دارد .

مزایا و معایب روت

در مورد مزایای روت در بالا توضیح دادیم که شما با روت کردن موبایل خود میتوانید به فایل های موبایلتان دسترسی پیدا کنید .روت کاربرد زیادی دارد .بزارید یه کاربردی در مورد روت به شما بگم که قابل فهم باشد .در موبایل شما بعضی برنامه ها هستند که از طرف کارخانه بر روی موبایل شما نصب شده اند و قابل حذف هم نیستند ولی شما با روت کردن موبایل خود به راحتی میتوانید آن هارا حذف کنید .

در مورد معایب روت باید بگم که بطور کلی روت به موبایل شما آسیبی نمی رساند .روت موبایل کار سختی نیست اگر بلد باشید به راحتی میتوانید انجام دهید . اما باید بعد از روت موبایل خود دقت داشته باشید که اپلیکیشن های ویروسی را نصب نکنید زیرا با نصب این ویروس ها احتمال خاموش شدن و خراب شدن موبایل شما را دارد.در ضمن اگر فکر میکنید با روت کردن سرعت موبایل تان کم میشود باید بگم که کاملا در اشتباهید چون روا نه تنها سرعت موبایلتان را کم نمیکند بلکه به سرعت آن بهبود می بخشد .

نکاتی حیاتی در مورد روت موبایل

با روت کردن موبایل درست است به موبایل شما چنان آسیبی نمی رسد ولی بعضی از امکانت را از شکا سلب میکند که باید آن هارا بدانید .

اگر شما موبایلتان را روت کرده باشید دیگری گارانتی آن فاقد اعتبار میشود که این ریسکی بزرگ است .

آپدیت نرم افزاری موبایل شما که از طرف کمپانی موبایلتان ساخته میشود دیگر برای شما قابل استفاده نیست و نمیتوانید از آن اپدیت استفاده کنید .