اولین مموری یک ترابایتی دنیا، از شرکت سن دیسک معرفی شد

امروزه با گسترش تکنولوژی و فناوری و گسترش کیفیت دوربین ها ، صفحه نمایش ها نیاز سیستم به فضای حافظه نیز بیشتر میشود . اگر ما به 10 سال پیش برگردیم در آن زمان کارت حافظه هایی با حجم 8 مگ و 16 مگ از بزرگترین کارت حافظه ها بشمار می آمدند ولی الان دیگر کیفیت دوربین ها آنقدری به بالا رفته است که گاهی اندازه یک عکس ساده به 20 مگابایت نیز میرسد .

سن‌دیسک اولین کارت حافظه SD یک ترابایتی را ساخت

شرکت سن دیسک از شرکت های قدیمی در زمینه تولید کارت حافظه می باشد که این شرکت کار خودرا در 16 سال قبل یعنی در سال 2000 میلادی با ازائه کارت حجافظه 64 مگابایتی شروع کرد که این شروع قدمی اول برای آن شرکت بود که امروزه به این موفقیت دست پیدا کند . این شرکت تا 4 سال به ساخت مموزی 64 مگابایتی مشغول ش تا این که در سال 2014 این شرکت اولین موفقیت خود را در زمینه رکورد مموری بدست اورد که در آن زمان شرکت سن دیسک با ارائه کارت حافظه نیم گیگابایتی یا 512 مگابایتی موفق شد پرظرفیت ترین کارت حافظا زمان خودرا به دنیا ارائه دهد که این موفقیت هم باعث مشهور شدن این شرکت شد .

امروزه هم این شرکت با شکستن رکوردی جدید در ظرفیت کارت حافظه مشهوریت خودرا چند برابر کرد که این مشهوریت هم به دلیل ساخت اولین کارت حافظه یک ترابایتی برای اولین بار در دنیا است .

بدون شک قیمت این کارت حافظه هم در بازار بالا خواهد بود ولی این مموری یک ترابایتی شاید تحولی جدیدی نیز در کیفیت دوربین گوشی ها ایجاد کند ،چنان چه قبلا در موبایل ها از دوربین های 4kاستفاده میشد دیگر چون مشکل ظرفیت حل شده است انتظار میرود در گوشی های آینده از دوربین های 8 k استفاده شود .