از Google Translate اندروید به صورت آفلاین استفاده کنید

Google Translate از خدمات گوگل به کاربران است که کارش ترجمه لغات و متون است . در اینترنت سایت ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که کارشان ترجمه است ولی اگر یکم دقیق به آن ها نگاه کنیم میبینم که هیچکدام از آن ها به پای گوگل نمیرسند و حتی بعضی از آن ها نیز برای ترجمه از گوگل استفاده میکنند به همین خاطر Google Translate  را میتوان بهترین مترجم دنیای وب نامید از این نظر این مترجم ارزش ویژه ای در میان کسانی که نیاز به ترجمه دارد را دارد .

اما این Google Translate  مثل بیشتر خدمات گوگل تحت وب است و شما باید برای استفاده از آن اینترت داشته باشید که ما میخواهیم در این پست به شما یک روشی را آموزش دهیم که بتوانید حتی به صورت آفلاین نیز از این Google Translate  بهره ببرید .

استفاده از Google Translate  به صورت آفلاین

برای شروع آموزش شما ابتدا به اپلیکشن Google Translate  نیاز دارید که شما میتوانید آن را از لینک زیر دانلود کنید .

دانلود Translate از گوگل پلی

بعد از این که دانلود به پایان رسید آن را نصب کرده و بعد برنامه را باز کنید . صفحه اول برنامه مثل شکل زیر است که شما باید ابتدا به منوی آن بروید .

offline_google_translate_1

بعد در منویی که به صورت کشویی از سمت چپ برای شما باز میشود بر روی گزینه Offline Translate کلیک کنید .

استفاده از Google Translate  به صورت آفلاینبعد از کلیک بر روی Offline Translate لیستی به شما نمایش داده میشود که در این لیست اسم زبان های ترجمه گوگل وجود دارد و در جلوی هر زبان یک علامت دانلود هست که شما برای استفاده آفلاین از آن زبان باید آن را به صورت جدا دانلود کنید  به طور مثال در شکل زیر ما زبان فارسی یا همان persian را دانلود میکنیم . فقط یک نکته ای را به شما بگم که متاسفانه آی پی ایران در لیست تحریم های گوگل هست که شما برای دانلود باید آی پی خودرا تغییر دهید .

استفاده از Google Translate  به صورت آفلاینبعد از اینکه اقدام به نصب زبان مورد نظر کردید صفحه ای به صورت پاپ اپ برای شما باز میشود که در آن صفحه مشخصات آن زبان را برای شما می آورد و شما برای تکمیل نهایی دانلود باید بر روی download ضربه بزنید .

استفاده از Google Translate  به صورت آفلاینبعد اینکه دانلود رو شروع کردید باید منتظر بمانید تا دانلود شود و بعد از دانلود کامل زبان فارسی شما میتوانید از آن استفاده کنید . در ضمن برای حذف کردن زبان ها میتوانید با ضربه زدن بر روی آیکون سطل آشغال در مقابل آن زبان آنرا حذف کنید .

استفاده از Google Translate  به صورت آفلاین الان دیگر همه چیز کامل است شما میتوانید به راحتی به صورت آفلاین از Google Translate   برای ترجمه زبان فارسی استفاده کنید . (برای ترجمه دیکر زبان ها هم باید پک آن زبان را دانلود کنید )

دوستان منتظر نظرات شما هستیم یاعلی