عامل های برتری آیفون نسبت به اندروید

امروزه همه ما اطلاعاتی کافی درمورد در سیستم عامل موبایل آیفون و اندروید خبر داریم و میدانیم که این دو برند رقابت سختی باهم دارند و به همین دلیل هر کدام برتری هایی نسبت به دیگری دارند که ما در این پست میخواهیم برتری های آیفون را نسبت به اندروید بررسی کنیم

بروزرسانی های دراز مدت آیفون

با اینکه آپدیت هر چیزی نشانه پیشرفت و بروز بودن  آن است ولی این قانون در مورد سیستم عامل ها برای کاربران چنان خوب نیست . البته از نظر تکنولوژی البته که خوب است ولی از نظر اقتصادی به این قضیه نگاه کنیم میبینیم که این کار به صرفه نیست . اگه ما آپدیت های  اندروید و آیفون  را بررسی کنیم میبینم که آپدیت های  اندروید نسبت به آیفون خیلی زودتر و کم مدت است ولی در آیفون چنین نیست حتی شده که بروزرسانی آیفون به 4 سال نیز برسد ولی اندروید در هر سال و شاید هم کمتر هم یکسال نسخه جدیدی را به بازار میدهد .

اما کجای این کار مشکل دارد ؟ در توضیحات بالا اندروید مشکل نداشت که هیچ بلکه بر ایفون نیز برتر بود ولی الان میخواهیم این موضوع را کمی بسط بدهیم . اگر شما یک موبایل اندروید بخرید ممکن در یک سال دیگر یا در نهایت تا 2 سال دیگر دیگر اندروید به شما مجوز آپدیت را ندهد و گوشی را که شما کمتر از 2 سال  بود خریده بودید دیگر پشتیبانی نمیشود ولی در آیفون چنین نیست به طور مثال همان نسخه ای در چهار سال قبل برای آیفون 5 ارایه شده بود آیفون آن را امسال برای iOS 10  نیز ارائه کرد و به همین خاطر گوشی 4 سال قبل آیفون نیز با جدیدترین موبایل آن هم نسخه شد .

این دلیل از مهم ترین دلیل های برتری آیفون نسبت به اندروید است .

بهترین برنامه ها اول برای آیفون عرضه میشوند

عامل های برتری آیفون نسبت به اندروید

آن هایی که اپلیکیشن هارا دنبال میکنند به این نکته پی برده اند که اپلیکیشن های بزرگ ابتدا برای آیفون عرضه میشوند بعد برای اندروید . این کار دلیل های متعددی دارد که آن را در یک پست دیگر بیان میکنیم . مثلا اپلیکیشن پریسما که این روز ها هم از برنامه های داغ بازار است ابتدا برای آیفون عرضه شد و الان هم نصف فیلتر های عکسش را فقط برای نسخه آیفون بدون اینترنت کرده است .

البته این موضوه چنان حساسیتی ندارد چون نسخه اندروید یک اپلیکیشن هم چنان مدت زیادی طول نمیکشد تا به بازار بیاید ولی بازهم کاربرانی هستند که حساسیت ویژه ای به این موضوع دارند .

نداشتن Crapware از سوی برند ها در آیفون

عامل های برتری آیفون نسبت به اندروید

شما اگر اندروید استفاده کرده باشید دیده اید که در گوشی شما به صورت پیشفرض اپلیکیشن هایی وجود دارد که برخی از آن ها مربوط به گوگل و برخی نیز مربوط به شرکت سازنده است که حتی بیشتر کاربران نیز از آن ها استفاده نمیکنند ولی شرکت ها برای تبلیغ خود و اپلیکیشن های خود این کار را به صورت کاری ضروری بر روی موبایل ها انجام میدهند  . و حتی شما نمیتوانید آن هارا حذف کنید و یا برای حذف کردن آن ها باید از چندین نرم افزار جانبی استفاده کنید و که برای این کار هم باید گوشیتان را روت کنید . در مورد روت هم قبلا کلا توضیح دادیم که در مقاله زیر نیز میتوانید آن را مطالعه کنید .

روت موبایل چیست وچه مزایایی دارد؟

ولی در آیفون حرفی از این کار ها نیست و همه اپلیکیشن ها یکسان است که شما میتونید به راحتی آن هارا حذف کنید .

پشتیبانی ،مهم ترین عامل برتری آیفون

عامل های برتری آیفون نسبت به اندرویدشما اگر بخواهید یک جسم را با دو برند بخرید قطعا از برندی میخرید که دارای پشتیبانی باشد . پشتیبانی در واقع به معنی گارانتی می باشد که در صورت بودن بمشکل میتوانی فوری به آن ها روی بیاوری . در دنیای موبایل هم پشتیبانی حرف اول را میزند گرچه آیفون در ایران پشتیبانی ندارد ولی در خارج از ایران پشتیبانی مهم ترین کار آیفون برای بهبود فروش موبایل است . و این بدین صورت است که اگر شما به پشتیبانی آیفون نیباز داشتید بدون واسطه و یصورت مستقیم با پشتیبانان آیفون ارتبطا برقرار میکنید. ولی در اندروید فعلا این کار کامل در جای خود ننشسته است و بیشتر کاربران در صورت نیاز به پشتیبانی باید یا به نمایندگان موبایل و یا به تعمیرکار ها باید مراجعه کنند.