4 ترفند در مورد پوشه های ویندوز

ویندوز یک سیستم عاملی برای سیستم است که این سیستم عامل آموزش و ترفند های زیادی دارد که حتی سیاده ترین کار های آن نیز دارای ترفند هایی خاص است . در این پست نیز ما میخواهیم ترفند هایی قوی در مورد ابزاری بسیار ساده از ویندوز برای شما بیاموزیم . از ساده ترین ابزار ویندوز پوشه های آن هستند که همه ی شما آن را بلدید ولی این ابزار پوشه در ویندوز دارای ترفند هایی خاصی است که بیشتر شما ها از آن خبر ندارید و ما میخواهیم امروز 4 تا از بهترین ترفند های آنرا به شما بیاموزیم .

ترفند در مورد پوشه ویندوز

تغییر مسیر پوشه های پیشفرض ویندوز

شما وقتی در سیستمتان ویندوز را نصب میکنید متوجه پوشه هایی میشوید که با نصب ویندوز آن ها نیز ایجاد شده اند . مثلا پوشه هایی مثل My Pictures ، My Music  و… بعد از نصب ویندوز در سیستم ساخته میشوند که به آن ها پوشه های پیشفرض ویندوز میگویند . اگر شما این پوشه هارا به مکان دیگری انتقال بدهید باز هم در همان مسیر اصلی تشکیل میشوند که ما میخواهیم این تغییر مسیر را با یک ترفند آموزش بدهیم .

برای تغییر مسیر دادن این پوشه ها کافیست بر روی آن پوشه راست کلیک کرده و بر روی گزینه Properties  کلیک کنید . بعد در صفحه ای که مثل شکل زیر باز میشود در تب Location میتوانید مسیر آن را به دلخواه تغییر دهید .

تغییر مسیر پوشه های پیشفرض ویندوز

پوشه دلخواه خودرا با میانبر باز کنید

ویندوز همیشه در همه نسخه های خود اصل سرعت بخشیدن به کار هارا را هدف خود قرار داده است . که الان هم چند نسخه ای است که ویندوز برای پوشه ها قابلیتی در نظر گرفته است که شما به کمک آن میتوانید آن پوشه را با کلید های میانبر باز کنید .

برای اعمال این کار ابتدا بر روی یک پوشه راست کلیک کرده و گزینه Create shortcut را بزنید تا پوشه شورت کد آن ایجاد شود بعد بر روی آن پوشه shortcut  راست کلیک کرده و گزینه Properties  را بزنید . در صفحه باز شده Properties   به تب shortcut   رفته و بعد در قسمت Shortcut key  کلید های میانبر دلخواه خودتان را وارد کنید .

به عنوان مثال ما در شکل زیر بر روی پوشه itbyte کلید میانبر CTRL+ALT+5 ارا اعمال کردیم .

ایجاد میانبر بر روی پوشه

بازکردن آخرین پوشه هایی که بسته اید

در مورد این موضوع راه های مختلفی وجود دارد که بیشتر سایت ها برای این کار نرم افزار UndoClose  را پیشنهاد میکنند ولی ما قبلا یک پستی در این مورد منتشر کردیم که برای این کار پیشنهاد میکنیم آن را مطالعه فرمایید .

همه چیز در مورد دسترسی سریع یا Quick access ویندوز 10

 

ساختن پوشه ای بدون نام

ساختن پوشه ای بدون نام

این ترفند از اول نسخه های ویندوز هست که در اسمش با این که بدون نام است ولی در واقع نام انتخابی آن یک کاراکتری مثل نیم فاصله یا فاصله است که دیده نمیشود ولی به طور کلی از دید ویندوز این نیز یک کاراکتر به حساب می آید ولی کاراکتری که دیده نمیشود .

برای ساختن پوشه ای با نام این کارکتر کافیست در قسمت تایپ اسم آن پوشه کلید Alt  را گرفته و بعد عدد 255 را وارد کنید که بعد از آن میبینید که پوشه ای بدون نام ساخته شده است .