ایران پنجمین کشور پربازدید گوگل شد

در اینترنت همه جستجو ها بر اساس موتور های جستجو انجام میشود و همه ما میدانیم که بزرگترین موتور جستجو گوگل می باشد که صاحب بیش از 60 درصد سهم جستجو ها در موتور های جستجو است .

اگر شما به سایت الکسا سر بزنید متوجه این میشوید که یکی از قابلیت های الکسا نمایش بازدیدکنندگان سایت بر اساس کشور است که ما از این امکان الکسا برای سایت گوگل استفاده کردیم که نتیجه جالبی هم دریافت کردیم .

%d9%be%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-1-1

در این نتیجه آمریکا با 31.9 درصد در رتبه اول  ، هند 7.7 درصد در رتبه دوم  ، چین 4.7 درصد در رتبه سوم ، ژاپن 4.4 درصد در رتبه چهارم و  ایران با سهم 2.9 درصد در رتبه پنجم قرار داشت که بر این اساس ایران در استفاده کنندگان گوگل ایران از نظر رتبه صاحب رتبه 5 می باشد .

البته در درصد ها دقت کنید ایران ، چین و ژاپن اختلاف زیادی از نظر درصد ندارند ولی این بدان معنی نیست که میزان استفاده کنندگان از اینترنت در چین و ایران باهم برابر است . بلکه کشور هایی زیادی هستند که از موتور های جستجوی بومی استفاده میکنند. مثلا بیش از 50 درصد مردم روسیه از موتور جستجوی بومی خود به نام یاندکس استفاده میکنندو به جز روسیه کشور های چین و کره نیز هستند که بیشتر کاربرانشان از موتور های جستجوی بومی استفاده میکنند .

در ایران نیز موتور جستجوی بومی به اسم یوز وجود دارد که متاسفانه هنوز استفاده زیادی از آن نمی شود .