تلگرام با 4 ویژگی جالب آپدیت شد

تلگرام اپلیکیشنی است که بیشتر شما آن را میشناسید و به همین خاطر نیازی برای تعریف تلگرام نیست . این اپلیکیشن معمولا در هر آپدیت خود امکانات زیادی را به اپلیکیشنش اضافه میکند . در آپدیت های قبلی تلگرام امکاناتی نظیر قابلیت بازی ، gif و…را به امکانات خود اضافه کرده بود که در این آپدیت جدید نیز که تلگرام دیروز ارائه داده است 4 ویژگی جالب را به افزوده است که در این پست آن هارا به شما معرفی میکنیم .

ویژگی Group In Common

قابلیت Group In Common ساده ترین ویژگی ای است که تلگرام در این آپدیت به اپلکیکیشنش اضافه کرده است .شما به کمک این قابلیت میتوانید گروه های مشترک بین شما و مخاطبانتان را پیدا کنید .

از این به بعد شما وقتی بر روی اسم مخاطب کلیک کنید گروه های مشترکتان را با آن شخص میتوانید ببینید .

ویژگی instant view

این قابلیت را که تلگرام در این آپدیت ارائه کرده است به نظر شخصی من این ویژگی از بهترین ویژگی ها در این چند آپدیت اخیر بوده است . در این ویژگی وقتی لینکی در تلگرام گذاشته میشود در پایین همان لینک گزینه ای به اسم instant view مشاهده میشود که با کلیک بر روی این گزینه محتوای اصلی آن صفحه در تلگرام برای شما باز میشود که تا نیازی برای باز کردن آن لینک نباشد .

البته این قابلیت تلگرام از بیشتر سایت ها پشتیبانی نمیکند که بنابر اعلام تلگرام پشتیبانی را افزایش خواهد داد.

2016-11-24_012404

ویژگی telegra.ph

ویژگی تلگرام در واقع نوعی مکمل ویژگی بالایی یا همان instant view است . بطوریکه شما در آدرس  telegra.ph  محتوایی را میتوانید تولید کنید که در این تولید محتوا هم میتوانید از عکس نیز استفاده کنید و بعد برای آن محتوا یک لینکی تهیه کرده و آن را به کمک قابلیت instant view  در تلگرام به کاربران نمایش دهید .

در ضمن در تولید محتوا بجز متن و عکس میتوانید ویدیو های یوتیوب و لینک  های توییتر را نیز قرار دهید.

بهینه سازی جستجو با قابلیت تاریخ

2016-11-24_013634آخرین امکانی که تلگرام در این آپدیت ایجاد کرده قابلیت جستجو با امکان انتخاب تاریخ است به طوریکه در تلگرام به جای اینکه یک کلمه را در کل تلگرام سرچ کنید میتوانید تاریخ را مشخص کنید و آن کلمه را در آن تاریخ جستجو کنید که در این صورت نتیجه جستجو بهینه تر و سرعت جستجو نیز سریع تر میشود .