نحوه تغییر مکان نوار تسکبار در ویندوز 10

نواز وظیفه یا همان نوار تسکبار را همه شما میشناسید و حتی کاربرد آن را نیز میدانید . ولی این نوار تسکبار معمولا در قسمت پایینی ویندوز قرار دارد و بیشتر کاربران نیز فکر میکنند که مکان این نوار ثابت است ولی غافل از اینکه میتوانند با تنظیمات ساده مکان این نوار را جا به جا کنند .

تغییر جایگاه نوار وظیفه در ویندوز 10

برای تغییر جایگاه نوار وظیفه شما از دو راه میتوانید این کار را انجام دهید که ما هر دو روش را به شما آموزش میدهیم .

روش اول تغییر جایگاه نوار وظیفه :

روش اول روش تغییر مکان نوار تسکبار با استفاده از ماوس است که برای اینکار باید ابتدا مطمن شوید که نوار وظیفه ثابت نباشد که برای این کار باید گزینه Lock the Taskbar  را غیر فعال کنید .

برای غیر فعال کردن گزینه Lock the Taskbar  ابتدا در قسمت خالی نوار تسکبار راست کلیک کرده و با کلیک بر روی گزینه Lock the Taskbar  تیک آن را بردارید تا غیر فعال شود .

2016-11-07_114319بعد از این که گزینه Lock the Taskbar   را غیر فعال کردید میتوانید با ماوس نوار وظیفه را به هر گوشه ای از ویندوز که دوست دارید بکشید .

بعد از جابه جا کردن تسکبار میتوانید با فعال کردن Lock the Taskbar   مکان آن را ثابت کنید .

2016-11-07_114758

روش دوم تغییر جایگاه نوار وظیفه :

در این روش هم نوار تسکبار را با تنظیمات خود ویندوز 10 جابجا میکنیم . برای این کار بر روی نوار تسکبار راست کلیک کرده و بر روی گزینه setting کلیک کنید . windows-10-taskbar-location_1

بعد در صفحه تنظیمات باز شده از طریق قسمت Taskbar location on screen  میتوانید جایگاه آن را تغییر دهید .

windows-10-taskbar-location_2به عنوان مثال ما در گزینه شکل بالا حالت Bottom را به top تغییر داده ایم تا نوار به قسمت بالایی رود .

windows-10-taskbar-location_4نظر شما نسبت به این آموزش چیه ؟