نحوه فعال کردن تایید دو مرحله ای در واتس آپ

اگر شما از تلگرام استفاده کرده باشید میدانید که تایید دو مرحله ای در واتس آپ چه کاربردی دارد .بیشتر مسنجر ها برای ورود کاربر ها به اکانت های خود از شماره موبایل آن ها استفاده میکند که در واقع یک اس ام اس که جاوی کد است را به شماره کاربر ارسال میکند و کاربر نیز با تایپ آن کد در مسنجر به اکانت خود وارد میشود . ولی در تایید دو مرحله ای غلاوه بر این اس ام اس کد هر کاربر یک رمز برای خود نیز دارد که بعد از تایپ کد اس ام اس آن کد خودش را وارد میکد و وارد اکانت خود میشود .

در واتس اپ نیز این قابلیت تازه برای کاربران فراهم شده است که ما در این پست قصد داریم آن را برای شما عزیزان آموزش بدهیم .

ابتدا واتس آپ را بازکرده و به تنظیمات آن بروید .

(برای رفتن به تنظیمات واتس آپ در واتس آپ بر روی سه نقطه کلیک کرده و بعد بر روی گزینه setting کلیک کنید . )

how-to-enable-two-step-verification-on-whatsapp-1بعد از اینکه به تنظیمات واتس آپ وارد شدید در آنجا گزینه ای است به نام Account که باید بر روی آن کلیک کرده و سپس در صفحه باز شده بر گزینه Two-step verification  یا همان گزینه مربوط به تایید دو مرحله ای کلیک کنید . و بعد در انجا با فشردن گزینه Enable فعال کنید .

how-to-enable-two-step-verification-on-whatsapp-2در قسمت وارد کردن اطلاعات شما باید یک ایمیل و یک رمز 6 رقمی وارد کنید. فقط باید توجه داشته باشید که ایمیل خودرا باید بصورت دقیق وارد کنید چون تنها راه بازیابی رمز شما خواهد بود .

بعد از وارد کردن رمز و ایمیل یک پیام برای شما نمایش داده میشود که نشانه ی موفقیت نتیجه ی کار است .

how-to-enable-two-step-verification-on-whatsapp-3خب الان دیگر حساب واتس آپ شما امن شد و موقع ورود به حساب خود علاوه بر کد اس ام اس باید کد شخصی خودرا هم وارد کنید تا به حسابتان وارد شوید .