چطور تصاویر Lock Screen ویندوز10 را ذخیره کنیم ؟

اگر شما هم از کاربرای ویندوز 10 باشید همیشه موقع به sleep رفتن یا بالا آمدن سیستم صفحه Lock Screen مشاهده میکردید . تصویر زمینه این صفحه عکس های جالب و باکیفیتی است که از عکس های خود ویندوز می باشد ولی این عکس ها به طوری در ویندوز 10 گنجانده شده اند شما نمیتوانید در حالت عادی به آن ها دسترسی داشته باشید که بنابراین ما میخواهیم امروز به شما ترفندی یاد بدیم که به کمک آن بتوانید عکس های Lock Screen  را با فرمتjpg استخراج کنید.

برای اینکار باید ویژگی Windows Spotlight  در ویندوز شما فعال باشد که این ویژگی معمولا فعال بوده و اگر فعال نباشد به تنظیمات رفته و بر روی گزینه Personalize کلیک کرده و در آن صفحه بر روی منوی Lock Screen کلیک کنید و ویژگی Background  را بر روی Windows spotlight  تنظیم کنید .

2016-11-16_222919

بعد در سیستم خود به آدرس زیر بروید :

C:\Users\USERNAME\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets


*در آدرس بالا به جای کلمه USERNAME اسم سیستم خود را تایپ کنید .

اگر در پوشه بالا چیزی ندیدید حتما آن ها Hidden هستند که باید آن ها را از حالت Hidden در بیاورید.

windows-spotlight2

خب در شکل بالا میبینید فرمت تصاویر معلوم نیست که برای معلوم شدن آن ها باید  آن عکس هایی را که بیش از 100 کیلوبایت حجم دارند را انتخاب کرده و آن ها  را در مسیری دیگر و در داخل یک پوشه کپی کرده و فرمت آن هارا بصورت دستی یا به کمک نرم افزار تغییر فرمت به JPG. تغییر بدهید .

بعد از تغییر دادن آن ها به فرمت JPG. خواهید دید که تصویر ها برایتان نمایش داده خواهد شد .

 

windows-spotlight6

همانطور که میبینید بعد از انجام اعمال گفته شده در بالا دیگر تصویر های مخفی شده با فرمت JPG. در اختیارتان هستند و شما میتوانید از این تصاویر با کیفیت و جالب ویندوز 10 که قابل دسترسی نبود ، به راحتی از آن ها استفاده کنید .