ساده ترین و مورد استفاده ترین پسورد های سال 2016

طبق جمع آوری های سال 2016 متوجه شدیم که همچنان کاربران به پسورد های خود اهمیت نمیدهند و به آن به هیچ وجه توجهی ندارند و اهمیت آن را در دنیای مجازی پی نبرده اند حال میخواهیم با هم دیگر نگاهی به ضعیف ترین پسورد های سال 2016 توجحی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

انتخاب گذرواژه که کاری ندارد. کار بسیار سختی هم نیست اما بررسی های همیشگی نشان میدهد که کاربران این مرحله را اصلا جدی نمیگیرند و گذرواژه هایی (پسورد) انتخاب میکنند که خیلی راحت قابل شناسایی است.

و از طرفی عمده کاربران اینترنت بر این باور هستند که هکر ها (نفوذ گران و خرابکاران اینترنتی-افراد کلاه سیاه) خیلی راحت میتوانند با دانش بسیار بالای خود ایمیل های آنها و یا اکانت کاربری آن ها را در جاهای مختلف مورد نفوذ قرار دهند ولی بیشتر اوقات نفوذگران سعی میکنند پسورد ها را شانسکی وارد کنند و پسورد های رایج را حدس بزنند و شاید بلکه موفق شوند !!!

همین زمان هست که گذر واژه ساده که برای آن ارزشی قاعل نمیشدند حساب کاربری  آن ها به باد فنا می دهد. بیشتر کاربران پسورد هایی مانند 1234567890 یا برعکس مانند 0987654321 و یا کلمات متضاد هم مانند dogcat و ….. استفاده کنند اما در  این وسط گذرواژه هایی مانند 123456 ,  qwertyu و asdfgh با یک دیگر رقابلت دارند که به ترتیب برو روی کیبورد قرار دارند.

 

در این وسط سایت ها و تیم های امنیتی زیادی هستند که که همیشه به کاربران آموزش میدهند چگونه پسورد هایی برای خود بسازند و از پسورد های پیچیده استفاده کنند با این حال هنوز که هنوز است 123456 به عنوان یکی از پسورد های پر طرف دار میباشد و طبق گزارش یک موسسه امنیت معتبر در بین 10 میلیون گذرواژه منتشر شده تقریبا 17 درصد از کاربران همچنان از 123456 استفاده میکنند

یکی از راه هایی که پیشنهاد میشود این است که حتما باید سایت ها در هنگام ثبت نام به کاربر تذکز بدهند که از پسورد های ساده استفاده نکنند و گذرواژه خود را با کاراکترهای پیچیده تر و بیشتری تشکیل بدهند اگر به لیست گذر واژه های ضعیف سال 2016 در بالا نگاه کنید باید این موضوع توجه شما را جلب کند که بیشتر کاراکترها 6 رقمی هستند به شما نیز پیشنهاد میکنم این مطلب بسیار مهم را نشر دهید و حتما به آن عمل کنید و اگر پسورد پیچیده ایی انتخاب میکنید آن را یک جا یاداشت کنید و اگر همچنان هم پسورد شما هم ساده است هم اکنون اقدام به تعویض آن بکنید.

منتظر نظر ها و پیشنهاد های دلگرم کننده شما هستیم موفق باشید.