قبل از شروع رانندگی این تی‌شرت را بپوشید

آیا تا به حال به گوش شما صحبت هایی درباره تصادف های جادهایی رسیده است مخصوصا در این ایام که بیشتر مردم در حال سفر کردن هستند و یک اشتباه کوچک ممکن کار دست یک خانواده بدهد. در این مطلب درباره اختراع جدید یک شرکت ژاپنی صحبت میکنیم که تصادف های جاده ایی را تنها با پوشیدن یک تیشرت کاهش خواهد داد. ممکن است با خود فکر کنید که چنین چیزی چطور میتواند امکان پذیر باشد و شایعه است پس با ما در ادامه همراه باشید تا متوجه شوید.

از اطلاعات کسب شده در کشور های پر جمعیت مانند آمریکا بیش از 100 هزار تصادف و مرگ جاده ایی به علت خواب آلودگی و خستگی راننده بوده است.

 

یک شرکت ژاپنی به تازگی با همکاری Union Toll, وسیله ایی اختراع کرده که تصادف های جاده ایی با این ایده بسیار ناب کاهش میدهد به طوری که میزان خستگی و خواب الودگی افراد را با سیگنال هایی که از قلب دریافت میکند اعلام میکند و نام این اختراع جالب خود را کوکومی نامیده اند.

طبق گفت و گویی هایی که با ژاپن تایمز داشته ایم کوکومی در حال آزمایش توسط مردمی است که زمان زیادی کار میکنند این لباس زمانی که سیگنال ها را دریافت میکند با اعلام صدای بوق به راننده هشدار خواهد داد.

 

طبق گزارش های اخیر میزان تصادف و مرگ و میر جادهای در کشور ژاپن به میزان بسیار زیاد و قابل توجهی کاهش یافته و در سال گذشته  5.2  درصد کاهش پیدا کرده است که علت آن تغییر در ترمز ها و تولید ترمز های با کیفیتتر اعلام شده است. اما این شرکت ادعا کرده است که تصمیم دارد آمار تصادفات مربوط به خستگی را تا حد بسیار زیاد کاهش دهد.

 

در برخی از کشور های دنیا مانند ژاپن با ارتقاع ترمز و ساخت ترمز های با کیفیت و گیرا تر باعث شده اند در سالی که آن را سپری کرده ایم 5.2 درصد میزان تصادف های جاده ایی کاهش یابد همچنین مخترعین ژاپنی و پر ادعا این تیشرت گفته اند که خواهند توانست این میزان وحشت ناک را از 5.2 درصد بیشتر کاهش بدهند باید صبر کنیم و منتظر عرضه جهانی آن که به زودی انجام خواهد شد باشیم.

منتظر نظر های شما در باره این مطلب هستیم.