استفاده از گوگل درایو به عنوان بکاپ هارد دیسک

گوگل درایو

گوگل درایو از امکانات مفید و کاربردی گوگل برای کاربران می باشد که اگر کمی روی کارایی آن تمرکز کنیم می بینیم که از واجبات هر فرد است . امروز دیگر کاربران برای فایل های خود جایی امن میگردند که در صورت هر گونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری در سیستم فایل های آن از بین نرود . که این جای امن فضا های اینترنتی است که شرکت ها ارائه می دهند و گوگل نیز به عنوان یکی از این شرکت ها که خود از بهترین هاست فضای ابری به اسم گوگل درایو را به کاربران اراده میدهد .

حال که از گوگل درایو به عنوان محل ذخیره فایل ها در اینترنت گفتیم میخواهیم یکی دیگر از کاربرد های گوگل درایو را به شما معرفی کنیم .

در کامپیوتر ، کاربران برای اینکه فایل هایشان به خطر نیفتد چند گاهی از آن ها بکاپ تهیه می کنند ولی ممکن است فایلی در بازه ای از زمان حذف شود که بکاپ آن موجود نباشد یا بکاپ هنوز تهیه نشده باشد که برای جلوگیری از این مشکل میخواهیم به شما ترفندی را یاد بدهیم که به کمک آن گوگل درایو را به محل بکاپ همیشگی هارد دیسک خود قرار دهید .

تبدیل گوگل درایو به بکاپ هارد دیسک

برای اینکه بتوانید هارد خود را به گوگل درایو وصل کنید باید ابزار Backup and Sync  را از سایت گوگل یا از اینترنت دانلود نمایید.

Backup and Sync ابزاری است که هارد شما را به گوگل درایو وصل کرده و هر فایلی که به هاردتان اضافه شود و یا مسیر آن تغییر یافته شود آن فایل بصورت خودکار و فوری در گوگل درایو نیز آپلود میشود .

بعد از دانلود Backup and Sync با صفحه ای مثل زیر روبه رو میشوید که در این صفحه به اکانت گوگل خود متصل شوید .

بعد از اینکه وارد شدید در این صفحه پوشه های سیستم شما نمایش داده میشود .

در این صفحه پوشه ها یا درایو هایی را که میخواهید در گوگل درایو ثبت شود را انتخاب نمایید .

(برای انتخاب پوشه های دیگر روی گزینه Choose other folder کلیک کنید . )

بعد روی next کلیک کنید.

بعد در صفحه آخر که صفحه زیر است در این صفحه برای اینکه هر تغییری که در فضای ابری ایجاد شد در سیستم شما نیز اجرا شود تیک گزینه Sync My Drive to this computer  را بزنید و بعد روی گزینه Start  کلیک کنید تا کار تمام شود .

خب الان دیگر پوشه های انتخابی شما در گوگل درایو ثبت شد و هر فایلی که به آن پوشه ها اضافه شود در گوگل درایو نیز آپلود می شود .

اما در مورد گوگل درایو…

گوگل درایو تا 15 گیگ را به کاربران رایگان ارائه میدهد ولی اگر قصد خرید فضای بیشتری را داشته باشید باید مبلغی را ماهانه به گوگل بپردازید .

این مبلغ خیلی زیاد نیست ، 1 ترابایت ماهانه 10 دلار ، 100 گیگ 2 دلار و… می باشد که بنظر خود ما ارزشش را دارد .