تغییر فرمت ذخیره عکس HEIF در آیفون

فرمت ذخیره عکس HEIF ، فرمتی است که در زمان معرفی ios11 آن هم معرفی شد که بعد از آن در گوشی هایی با سیستم ios 11  فرمت ذخیره عکس با HEIF  بود . HEIF فرمتی برای ذخیره تصاویر است که اپل آن را اختصاصا برای سیستم عامل های خود ساخته است که عکس هایی که در این فرمت ذخیره میشوند کیفیتی بالا و حجمی پایین تر دارند . در واقع با این فرمت میتوان عکسی با با همان کیفیت ولی با نصف حجم در فرمت HEIF  ذخیره کرد .

البته میتوان گفت این فرمت از خوب های تکنولوژی اپل بوده و در واقع یک نوآوری کرده که بتوان حجم عکسی را بدون افت کیفیت تا نصف کاهش داد ! و این فرمت باعث جلوگیری از افزایش حجم موبایل های اپل میشود .

اما دلیل تغییر این فرمت از HEIF  به فرمت های دیگر مثل JPG از اینجا شروع میشود که این فرمت فقط در سیستم عامل های IOS کار میکند و در ویندوز یا در موبایل اندروید مستقیما نمیشود باز کرد . از آنجایی هم که کاربران ویندوز و اندروید نیز بیشتر است این فرمت میتواند باعث مشکلاتی جدی برای کاربران شود .

در ضمن یک عکس گرفته شدن توسط دوربین با فرمت JPG در آیفون حدود 5 مگابایت است اما همان عکس با فرمت HEIF حدود 2 تا 3 مگابایت بدون افت کیفیت حجم دارد.

نحوه تغییر فرمت ذخیره عکس HEIF در آیفون

حال که دلیل تغییر فرمت را فهمیدیم میخواهیم در این پست نحوه انجام کار را به شما آموزش بدهیم .

برای شروع تغییر فرمت ابتدا به تنظیمات یا همان Settings مراجعه کنید .

بعد از رفتن به تنظیمات ، به قسمت دوربین یا Camera بروید .

سپس در قسمت تنظیمات دوربین دنبال گزینه فرمت Formats باشید که برای تغییر فرمت باید روی آن ضربه بزنید .

در صفحه فرمت ، دو گزینه مثل شکل زیر نمایش داده میشود که شما باید گزینه دومی یعنی Most Compatible  را انتخاب کنید .

منتظر نظرات خوب شما هستیم .