نحوه جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

نحوه جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

ویندوز 10 ، ویندوزی است که نسبت های نسخه های ویندوز قبل دارای قابلیت های زیاد می باشد و به همین دلیل روزانه خبر چندین آپدیت را دریافت می کند که به دلیل مهم بودن و زیاد بودن این آپدیت ها ، ویندوز 10 این هارا به صورت خودکار آپدیت می کند که این کار گرچه برای امنیت سیستم و کارایی بهتر نرم افزار ها و سیستم ضروری است ولی اینترنت زیادی را مصرف میکند و اکثرا هم سرعت اینترنت را پایین می آورد .

که ما در این پست می خواهیم نحوه جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10 را به شما آموزش دهیم .

نحوه جلوگیری از آپدیت خودکار ویندوز 10

برای شروع آموزش ابتدا باید به کنترل پنل ویندوز بروید که برای این کار در قسمت سرچ کامپیوتر Control Panel  را تایپ کرده و روی آیکون Control Panel

کلیک کنید .

بعد در کنترل پنل بر روی گزینه System and Security  کلیک کنید .

سپس روی گزینه Administrative Tools  کلیک کنید .

الان لیستی از گزینه ها برای شما نشان داده می شود که شما باید  گزینه Services  را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید .

خب دیگر کم کم میرسیم به مرحله آخر ، که در این قسمت هم باید روی گزینه Windows Update  که مربوط به آپدیت ویندوز می باشد کلیک کنید .

بعد از دابل کلیک بر روی گزینه بالا ، صفحه ای مثل زیر برای شما باز می شود که در شما باید در این صفحه بر روی تب اول general گزینه status type را بر روی حالت Disabled قرار داده و  بعد در قسمت Service Status روی Stop کلیک کنید .

خب الان دیگر شما توانستید آپدیت خودکار ویندوز 10 را متوقف کنید . برای دوباره فعال کردن این قسمت کافیست مراحل بالا رفته و در مرحله آخر به جای stop بر روی start کلیک کنید .

در صمن پیشنهاد می شود بعد از اتمام مراحل بالا سیستم خود را یکبار ریستارت کنید .