Safe Mode چیست و چطور آن را در ویندوز 10 فعال کنیم؟

سلام دوستان در این پست می خواهیم در مورد یکی از حالت های ویندوز که اکثرا شما ها دیده اید ، حرف بزنیم . در این پست می خواهیم ابتدا در مورد Safe Mode حرف بزنیم که کارش چیست و بعد نحوه فعالسازی آن را در ویندوز 10 آموزش دهیم پس با ما باشید.

Safe Mode چیست ؟

Safe Modeحالتی از ویندوز است که در واقع می توان پل نجات ویندوز دانست . وقتی سیستم شما به مشکل بر میخورد یا هنگ میکند یا بر اثر مشکل خود به خود ریستارت می شود بعد از ریستارت در اکثر موارد صفحه به شکل سیاه با عنوان Safe Mode  بالا می آید که این صفحه تفاوت هایی با ویندوز اصلی دارد .

Safe Mode وقتی می بینید ویندوز مشکل پیدا کرده یا یکی از نرم افزار ها به ویندوز آسیب رسانده زود فعال می شود که موقع فعال شدن گرافیک ، مصرف cpu  و.. را پایین می آورد تا کاربر بتواند مشکل را حل کرده و بعد از رستارت دوباره ، بدون مشکل با نسخه اصلی ویندوز کار کند .

 

نحوه فعال کردن Safe Mode در ویندوز 10

برای فعال کردن safe mode در ویندوز ، در قسمت سرچ استارت ویندوز عبارت System Configuration  ار سرچ کرده و اینتر بزنید .

الان در صفحه باز شده بر روی تب دومی boot کلیک کنید . بعد در آن تیک گزینه Safe boot  را فعال کرده و بعد سیستم را ریستارت کنید .

خب الان می بینید که سیستم در حالت safe mode به بالا می آید که برای غیر فعالسازی این باید تیک گزینه بالایی را برداشته و دوباره ریستارت نمایید .